player player team team market market

Absolute Card Collector

Seznam plánovaných funkcí našeho webu

28. 10. 2019 19:32

Náš web již nějakou dobu běží a jsou za tím schovány hodiny a hodiny práce. Pracují na tom jak odborníci z oblasti vývoje webu, tak i dobrovolníci z řad samotných sběratelů, kteří se starají o checklisty, podporu a chod webu. Vy nás za to odměňujete zájmem, aktivitou a reakcemi. Mezi reakcemi jsou i dotazy a nápady. Zajímá vás, co plánujeme dále. My můžeme říci, že zdaleka nekončíme. Navíc jsme ve fázi, kdy se nemusíme bát vám zveřejnit naše plány. Přinášíme vám proto obsáhlejší článek s výpisem toho, co máme za lubem. Je rozdělen na tři části. Plány, které už máme nachystané a jsou těsně před spuštěním, krátkodobé plány, na kterých již pracujeme a plány dlouhodobé, o kterých víme, ale je na ně ještě čas. Na konci na vás potom čeká malé překvapení.

Aktuální plány

V této části popíšeme plány trochu detailněji, protože jde o novinky, které se již z velké části testují a jsou v plánu na listopad 2019. Pokusíme se spustit k prvnímu, ale vývoj je někdy ošemetný a ne všechno se povede napoprvé. Jak se říká: dvakrát měř, jednou řež.

Mailová upozornění a přehledy

Trn v patě, který je posledním bodem, po kterém si můžeme říci: máme, co jsme chtěli a teď už to můžeme jenom vylepšovat. Na maily se ptáte a my děláme vše, co je v našich silách. Chceme, aby vám chodila upozornění na nové karty na webu, na aukce, poptávku atd. Chystáme i určité přehledy toho, co je nového, které by měly chodit jako newsletter méně aktivním uživatelům.

Lidé mají zaběhlé, jak tráví čas věnovaný kartám, my je chceme naučit najít si tam čas i na ACC, který jim pomůže čas na karty zproduktivnit.

Přeprodej karet

Několik lidí si původně myslelo, že jsme jenom e-shop. Odpověď byla, že my karty nenabízíme, to samotní sběratelé přes náš web. My to teď ještě více zamotáme, takže odpověď na to, co je Absolute Card Collector, bude ještě složitější. Chystáme totiž sami nabízet a prodávat karty. Ne jen naše, ale hlavně karty sběratelů. Aktuálně již máme na skladě několik tisíc karet, které se chystají spatřit světlo světa v listopadu.

Domluvili jsme se na spolupráci s několika sběrateli, kteří rádi otevírají boxy, ale nemají čas obsah ani vystavit. Funguje to tak, že karty nám pošlou, my je zpracujeme a vystavíme a majitelé jen určují cenu. Evidence karet, balení a poštovné, to vše spadá pod naši správu.

V nabídce se objeví tisíce insertů, paralelek a řadových karet. Ale také spousta vzácných kousků, patch karet, podpisů, nízkých limitů. Nevěřili byste, jaké karty vytáhli někteří ze šuplíku. To vše můžete pořídit z jednoho místa za jedno poštovné. Doporučuji přidat si oficiální účet Absolute Card Collector do sledovaní.

Články o historii sběratelských karet

Máme nachystaný článkový seriál o historii sběratelských karet, kde se zaměříme nejen na vznik karet, ale také na jednotlivé vydavatele, licenční souboje atd. Čerpáme z knižních zdrojů, které se z velké části týkají baseballových karet, ale budeme hledat další zdroje, abychom mohli nachystat co nejvíce článků na toto téma.

Statistiky a obrázky karet v checklistu

Kromě ikony toho, jestli existuje nebo neexistuje sdílený náhled, si budete moci, po kliku na ikonu, prohlédnout jednotlivé obrázky. Stejně tak chceme ke každé kartě přidat ikonu, která zobrazí statistiku karty. Najdete tak potřebné údaje, i když kartu na ACC nikdo nevlastní. Checklisty tak budou ideálním nástrojem pro určení ceny karet, dohledání toho, jak karty vypadají apod. Nezapomínejte na to, že statistika a obrázky se plní díky vaší aktivitě, takže tím, že používáte Absolute Card Collector, pomáháte dalším sběratelům.

Krátkodobé plány

Funkce, na kterých již aktivně pracujeme, probíráme se sběrateli a na které se můžete těšit v následujících měsících.

Funkce pro pořadatele Group breaků

Pro oficiální účty prodejců chystáme funkce pro pořádání hromadných rozbalovaček (Group breaků). Prodejci i účastníci budou mít jednodušší práci. Více vám sdělíme v samostatném článku.

Group breaky pro GOLD uživatele ZDARMA

Váháte, jestli se vám vyplatí GOLD účet? Máme pro vás odpověď. Od nového roku budeme minimálně jednou měsíčně pořizovat box pro Group break, kde získají pozice vylosovaní uživatelé s účtem GOLD. Proto neváhejte a přejděte na GOLD co nejdříve. Čím více bude GOLD uživatelů, tím lepší boxy půjdou do breaku.

Checklisty hráče a týmu

Jestli sbíráte konkrétního hráče nebo tým, tak vám tyto checklisty ušetří čas s proklikáváním mezi checklisty sérií. Ty se plní velice rychle a pomocí nich se vytvoří checklisty jednotlivců a týmů.

Automatická poptávka

Nejenom, že již budete mít checklisty sérií, hráčů a týmů, ale budete si je moci propojit se sbírkou. Checklist vám potom ukáže, jaké karty už máte a jaké vám chybí (z těch, co jsou v checklistu na ACC). Navíc si můžete zapnout automatickou poptávku a ta se vám bude plnit sama podle checklistu. Nebudete tak muset přidávat do poptávky z každého nově vytvořeného checklistu.

Prodej lotů a setů

Potřebujete dát do prodeje do aukce více karet najednou. Budete moci prodat lot nebo celý set. Obojí přidáte rychle pomocí checklistu. U lotu označíte karty, které jsou jeho součástí. Set bude ještě jednodušší, jen vyberete set, který chcete prodat, v checklistu.

Více možností vzhledu Alba sbírky

Album, jedna z prvních funkcí webu, projde menší obměnou. Budete si moci přidat vlastní pozadí celé stránky alba. Odebereme omezení velikosti titulního obrázku. Ten navíc nebude pevně daný pro celé album, ale budete jej moci pro jednotlivé stránky měnit.

Prezentace breaků a nových karet ve sbírce

Otevřete si box, najedete do checklistu série, označíte karty, které jste v boxu měli, přidáte pár slov a máte hotovo. Vše během několika minut. Break můžete zveřejnit a ostatní jej mohou obdivovat a komentovat. To zní dobře, nemyslíte?

Stejně tak můžete ze sbírky vybrat karty, které máte aktuálně nové a zveřejnit své přírůstky ostatním. Ti opět mohou chválit a komentovat.

Dlouhodobé plány

Jsou věci, které nelze uspěchat a je potřeba určitý vývoj celého webu, abychom se dostali tam, kam potřebujeme. Tady je seznam plánů, se kterými zatím počítáme a do jakého stádia bychom se chtěli dostat. Je možné, že tento seznam se časem bude měnit. Zveřejňujeme jej, protože dotazy na některé z těchto plánů jsou docela časté.

Jazykové mutace a expanze do zahraničí

Plán, který není až tak daleko. Již chystáme alespoň anglickou verzi. Plánujeme náš web zpřístupnit i zahraničním sběratelům. Představte si, že se budete moci kochat sbírkami Švédů, Finů nebo i zámořských sběratelů. Stejně tak se výrazně rozšíří nabídka karet a třeba seženete karty, které jste dlouho nikde neviděli. Pokud jste si všimli, tak třeba u poštovného již počítáme s možností posílat karty do celého světa.

Bude s tím spíš více papírování než práce na webu samotném, který je na to z velké části připravený. Musíme zařídit podnikaní v každém státě, kam se vydáme a to může být všude jinak. Náš plán je vydat se na sever (Švédsko, Finsko, Norsko, Dánko), k našim sousedům (Německo a Rakousko), do Švýcarska a potom až za moře.

Rozšíření o další sporty

Příprava na cestu za moře přináší další úkol. On totiž v Severní Americe hokej není na vrcholu popularity mezi sporty. Před ním jsou basketbal, americký fotbal a baseball. My počítáme s rozšířením webu i pro další sporty, kde každý sport bude mít svoji podstránku (tak jak je teď hokej), ale uživatel bude mít účet na celém webu. Může tedy sbírat karty různých sportů. Stejně tak budete moct od jednoho prodejce koupit hokejové a např. fotbalové karty v jedné transakci.

Mobilní aplikace

Samozřejmě mobilní aplikace by krásně pomohla přístupu ke kartám. On web funguje na mobilech obstojně, ale není to ono. Počítáme s tím a začneme s jednoduchou aplikací, která vás bude upozorňovat na novinky jako jsou pohyby v transakcích, u karet, které sledujete nebo karet z poptávky. Součástí by mělo být i zjednodušené vyhledávání ve sbírce, tak abyste během chvilky zjistili, jestli kartu máte nebo ne. A přístup k checklistům.

Pořádání sběratelských akcí

Tady už se dostáváme k plánům, které se budou odvíjet od toho, jak nám to pěkně půjde. Rádi bychom se podíleli a nebo i sami pořádali sběratelské akce, setkání a různé soutěže.

Rozšíření YouTube kanálu

Již teď natáčíme hodně box breaků, ale chtěli bychom se dostat do stádia, kdy budeme představovat každý nový produkt, nejlépe po více boxech či celý case. Stejně tak chceme dělat videa o sběratelství, samotných sběratelích apod.

Soutěže o boxy

Nějaké soutěže o boxy již máme za sebou, nějaká na vás ještě čekají. Zatím to doplňujeme jednoduchými soutěžemi o karty, ale chtěli bychom dělat soutěže o boxy pravidelně. A pokud možno i o vzácnější boxy. Vše záleží na vaší aktivitě. Proto neváhejte a doporučte náš web i dalším sběratelům.

Soutěž o nováčkovskou kartu Pavla Zachy

Pokud jste se prokousali až na konec tohoto článku, máme pro vás malou soutěž.

Soutěž na webu www.absolutecardcollector.cz

- Soutěžit se bude o kartu Pavel Zacha Upper Deck Ice 16/17 Exquistite Collection Rookies /299.

- Stačí do komentáře u sbírky SOUTĚŽ Pavel ZACHA napsat odpovědi na otázku: Na jaký z bodů se nejvíce těšíte a proč? Vzorový komentář bude vložen jako první u sbírky.

- Bude se losovat mezi všemi, kteří splní podmínky. Soutěž končí 4. 11. 2019 v 20:00 losovat se bude ve stejný den ve 22:00.

-Kartu vyhrává ten, kdo bude po třech losováních na prvním místě.

Soutěž na Facebooku

A jelikož máme karty dvě, můžete si o jednu zasoutěžit i na Facebooku. Stačí pod příspěvek do komentáře odpovědět na stejnou otázku jako na webu a označit kamaráda sběratele.

- Soutěžit se bude o kartu Pavel Zacha Upper Deck Ice 16/17 Exquistite Collection Rookies /299.

- Do komentáře pod příspěvek na našem Facebookovém profilu napsat odpovědi na otázku: Na jaký z bodů se nejvíce těšíte a proč?

- Ve stejném komentáři označte nějakého kamaráda sběratele, kterému by se mohla tato soutěž líbit. Označuje se pomocí @ a začnete psát jméno.

- Soutěžící nesmí mít udělené jakékoliv omezení (BAN) na našem webu www.absolutecardcollector.cz.

- Facebooková soutěž končí také 4. 11. ve 20:00 a losovat se bude ten den ve 22:15.

- Vyhrává ten, který bude po třech losováních na prvním místě.