player player team team market market

Absolute Card Collector

Dojmy ze Zvolena

1. 4. 2019 22:15

Zvolen, městečko uprostřed Slovenska s něco přes 42 tisíci obyvateli, kde se pravidelně koná burza sběratelů hokejových karet, kterou určitě stojí za to navštívit! Dlouho jsem nebyl na burze s tak vynikající atmosférou a přátelskými lidmi. Již samotné prostory vás hokejově naladí, protože se akce koná na Zimním stadionu ve Zvolenu. Konkrétně v restauraci U Rytierov s výhledem přímo na ledovou plochu. Nás naladila i jedna borovička s organizátory hned po příchodu na místo činu :)

Prostory, kde byly pověšené dresy a a další hokejové relikvie se začaly pomalu plnit. Když si člověk našel chvilku čas a rozhlédl se, tak viděl kartičkové nadšence, kteří se vítají, smějí a diskutují. Pomáhají si pořídit karty do sbírky. Takové pěkné připomenutí, o čem sběratelství je.

Naše stanoviště bylo vybaveno počítačem, kde se sběratelé mohli podívat na náš web a přesvědčit se o tom, co vše umí a jak by jim mohl pomoci. Chtěli jsme získat zpětnou vazbu od lidí, kteří Absolute již používají a zároveň jej ukázat i dalším. Proto jsme místo prezentace zvolili individuální přístup. Nejdříve za námi chodily známé tváře, které již vědí, o co jde a potom se přidali další, co nás mají v povědomí nebo nás do té chvíle vůbec neznali. Mohu s radostí říci, že u našeho stolku bylo rušno. Sběratelé nejdřív obešli známé a potom si našli čas i na nás. Za to bych chtěl všem poděkovat!

Na burzu kolikrát zavítají samotní hráči, kteří mívají v sobotu tréninky, ale zrovna vrcholí Play-Off nejvyšší slovenské hokejové soutěže, kde je Zvolen v semifinále. I tak se ale na burze objevila známá hokejová jména. Jak již bylo avizováno, burzu navštívili Dušan Pohorelec a Peter Pucher. Páni hokejisté byli také velice příjemní a otevření diskuzi. Po autogramiádě se fotili a povídali si s ostatními návštěvníky. Dokonce losovali tombolu, kde byly zajímavé ceny. Od balíčků přes sprchový gel HKM Zvolen až po hranou hokejku.

Ve druhém semifinále je největší rival z Banské Bystrice. Na burze se mísili fanoušci obou táborů a nechybělo to správné popichování. Celkem burzu navštívilo asi 150 sběratelů. Konal se i Group break boxů OPC Platinum 15/16 a Ice 17/18. Oba boxy byly výborně plněné. V OPC Platinum se vytáhl RC podpis Connora McDavida v paralelní verzi White Ice. Navíc přímo sběrateli do sbírky. To máte radost za něj!

Já jsem během toho co náš administrátor Milan Jaroš ukazoval web, měl možnost diskutovat o kartách a dalších věcech se spoustou skvělých lidí. Některé jsem již znal osobně, jiné jen přes internet a jiné jsem poznal až na burze. Mohu i za Milana říci, že to byl skvělý zážitek. Děkujeme moc všem. A velké díky patří i pořadatelům Nidovi a Ďurimu! Určitě jsme nebyli ve Zvolenu naposledy!

Těším se na příště
S pozdravem
Matěj Dubský